Na olimpijskih igrah v Tokiu je Slovenijo zastopalo tudi nekaj športnikov, ki so bili mladi upi prejšnjih generacij. Dosegli so odlične rezultate, ki jih s ponosom nanizamo spodaj:

Judoistka Kaja Kajzer je na svojih prvih olimpijskih igrah v kategoriji do 57 kilogramov osvojila odlično 5. mesto.

Plavalka Katja Fain je v svoji skupini dosegla četrto mesto s časom 8:41,13, skupno pa je njen dosežek pomenil uvrstitev na 26. mesto.

Plavalka Janja Šegel je v kvalifikacijah na 100 metrov prosto s 54,73 sekunde zasedla skupno 24. mesto.

Plavalec Tim Žnidaršič Svenšek je na paraolimpijskih igrah na svojem prvem nastopu tekmoval na 50 metrov delfin v kategoriji S6. V predtekmovanju je končal na osmem mestu v svoji skupini, skupno pa je bil na koncu 16.

Plezalka Janja Garnbret je postala premierna olimpijska prvakinja v športnem plezanju in tako dopolnila svojo bero vrhunskih dosežkov.