Leto rojstva
2006
Disciplina delovanja:
igranje harfe
Dosedanji dosežki:
Zlato priznanje in prva nagrada, Mednarodno tekmovanje harfistov v Szegedu, Madžarska (2019), Zlato priznanje in prva nagrada, TEMSIG, Murska Sobota (2021), Zlato priznanje in prva nagrada, 7. International Competition of Young Musicians Diapason d'oro, Pordenone, Italija (2022), Zlato priznanje, 10. International Music Competition Città di Palmanova, Palmanova, Italija (2022), Zlato priznanje, prva nagrada in posebna nagrada sponzorjev, Tekmovanje Društva harfistov Slovenije DHS, Velenje (2023), Zlato priznanje, prva nagrada in posebna nagrada za izvedbo slovenske skladbe, Tekmovanje mladih slovenskih glasbenikov TEMSIG (2024), Zlato priznanje, prva nagrada in posebna nagrada na tekmovanju CELEIA 2024 (komorne skupine s harfo, v duu s hornistom Jakobom Skerbišem).
Vzorniki:
Emmaniel Ceysson, Marie-Pierre Langlamet in Xavier de Maistre
Cilji in želje:
Kot profesionalni harfist si želi delovati v velikem in uveljavljenem orkestru. Hkrati pa so njegove sanje tudi solo kariera in sodelovanje z drugimi glasbeniki visokega nivoja ter koncertiranje po celem svetu.

Adrian Ignjatović je nadarjen harfist, katerega glasbena pot se je začela že v zgodnji mladosti. Harfo je prvič zagledal preko televizije in to mogočno glasbilo ga je takoj privlačilo. S trdim delom in neomajno predanostjo glasbi je kmalu začel prejemati številna priznanja in nagrade, ki so potrjevale njegov izjemen talent. Dijak 4. letnika Konservatorija za glasbo in balet v Ljubljani si v prihodnosti želi postati profesionalni harfist, igrati v uglednem orkestru ter razviti samostojno kariero, ki ga bo popeljala na svetovne odre.

Adrian je svojo glasbeno pot začel že pri treh letih v Glasbenem centru Edgarja Willemsa. Ob zaključku glasbene pripravnice je prišel trenutek, ko je moral izbrati svoj inštrument, pri čemer ni imel prav nobenih dvomov – njegova izbira je bila harfa. Ta veličastni inštrument ga je prevzel ob prvem srečanju preko televizijskega ekrana, od takrat pa je bil trdno odločen, da bo prav harfa postala njegovo glasbilo.

Prvič je na tekmovanju sodeloval in zmagal že leta 2014. Najbolj ponosen je na svojo dvakratno zmago in zlata priznanja na državnem Tekmovanju mladih glasbenikov Republike Slovenije ter zmage na mednarodnih tekmovanjih v Pordenoneju v Italiji in v Szegedu na Madžarskem. Največ pa mu pomenijo pohvale umetnikov, po katerih se zgleduje že vrsto let.

18-letni harfist se dobro zaveda, kako pomembna sta potrpljenje in vztrajnost na poti do uspeha. Harfo vadi vsak dan, večkrat pa se mora zaradi obveznosti odpovedati druženju s prijatelji in dopustu. Njegov življenjski slog je drugačen od večine najstnikov. Zaradi svoje predanosti glasbi so dnevi polni vaj, ko pa si le vzame prosti trenutek, ga rad preživi s prijatelji in se sprošča z risanjem ter slikanjem.  

Njegova profesorica na Konservatoriju za glasbo in balet Sofia Ristič je Adrianov talent takoj prepoznala in o njem povedala: ''Z gotovostjo lahko zatrdim, da se srednješolski učitelj glasbe redko kdaj v svoji karieri sreča s tako talentiranim glasbenikom.'' Kot njegove najboljše vrline je izpostavila samozavest in sproščenost na odru ter željo po napredovanju.

Adrianov največji cilj trenutno je biti sprejet na akademijo za glasbo v Salzburgu ali Münchnu, letos ga zato čaka kar nekaj sprejemnih izpitov. Njegove dolgoročne želje pa so postati profesionalni harfist, nastopati v priznanih orkestrih in razviti svojo samostojno kariero. Želi si sodelovati z drugimi uspešnimi glasbeniki in nastopati na svetovnih odrih. Da pa bi lahko dosegel zadane cilje, nujno potrebuje novo harfo.

Trenutno harfo, ki jo ima že 8 let, je Adrian že zdavnaj prerastel, za nadaljevanje študija ter profesionalnega igranja pa nujno potrebuje novo, vrhunsko glasbilo, katerega cena znaša vsaj 30.000 evrov. Finančna pomoč iz sklada Mladi upi bi mu tako pomagala pri nakupu novega glasbila ter mu omogočila nadaljnji razvoj in študij v tujini.


Adrian Ignjatović
harfist
Aljoša Kavčič
jazz pianist
Etien Kantar Božič
cestno hitrostni motociklist
Filip Aleksander Peršolja
kitarist
Julija Lovrenčič
umetnostna drsalka
Luka Urbanc
matematik
Luka Zabukovec
jadralec
Manca Dolinar
alpska smučarka
Manja Slak
strelka z zračno pištolo na 10 metrov
Mark Bečirovič Novak
tenisač
Mark Lev Krajnc
violinist
Maša Colja
hiphop plesalka
Mia Miloševič Iglič
cirkuška umetnica
Tom Teršek
atletika – metalec kopja
Vesna Mihelič
šahistka