Leto rojstva
2005
Disciplina delovanja:
moderni tekmovalni plesi - hiphop
Dosedanji dosežki:
Naziv svetovne podprvakinje, evropske in državne prvakinje. Je tudi zmagovalka številnih plesnih bitk po Evropi, hkrati pa jo je Plesna zveza Slovenije letos nagradila z nazivom solistka leta in bila je tudi prejemnica zlate plakete.
Vzorniki:
Njen trener Nejc Osovnikar in mentor Batalla iz Nemčije, pa tudi številni pionirji iz Francije, kot so Niako, Icee, Evion, Alex the Cage, Lumi. V house plesu pa se zgleduje po plesalcih Kwame, Ejoe in Hiro.
Cilji in želje:
Uspeh na večjih plesnih dvobojih – battlih, doseči svetovno prepoznavnost v plesnem svetu ter ulični ples predstaviti kot umetnost gibanja, ki presega zgolj tehnično izvedbo.

Maša Colja je 19-letna študentka kineziologije, ki ples že od mladosti prepleta z vsakdanjim življenjem. Članica slovenske plesne reprezentance, svetovna podprvakinja ter evropska in državna prvakinja v freestyle plesu je le nekaj izjemnih nazivov, ki jih je dosegla v zadnjih letih. Maša si želi postati prepoznavno ime v svetovnem plesnem svetu, navduševati mlade plesalce ter širiti pozitivno energijo.

Maša se je s plesom srečala že v otroštvu – plesala je v vrtcu in na družinskih srečanjih, vendar se je njena resna plesna pot začela v osnovni šoli. Pri desetih letih so učitelji plesa opazili njen talent, zato so jo vključili v tekmovalno skupino. Ko se je prvič srečala s freestyle plesom, se ji je odprl nov, neomejen svet. Freestyle je improviziran plesni stil, ki združuje različne plesne zvrsti in omogoča popolno svobodo izražanja lastne kreativnosti in individualnosti. Ta svoboda jo je popolnoma prevzela in od takrat naprej je vedela, da bo ples njen življenjski slog.

Študentka kineziologije ples trenira vsakodnevno, hkrati pa tudi poučuje mlajše plesalce. Njena predanost in želja po napredku jo vodita na najrazličnejše plesne kampe in delavnice tako v Sloveniji kot v tujini. Pri battle tekmovanjih je ključen širok spekter plesnih gibov, zato so treningi intenzivni in temeljijo na različnih stilih uličnega plesa. O svoji ljubezni do battlov pove: ''Battli so res nekaj posebnega – tu ni starostne kategorije, tekmujemo lahko tudi proti trenerjem in vsi skupaj, dekleta in fantje. Pri battlih moraš res imeti dober občutek za glasbo, melodičnost in imeti zelo bogat besedenjak plesnih gibov različnih stilov.''  Ples narekuje njen ritem življenja. Prostega časa praktično nima, saj je ves čas razpeta med študijem in treningi, vikende pa preživlja na plesnih delavnicah.

Čeprav se je njena tekmovalna pot začela že zgodaj, je po vrhunskih rezultatih začela posegati v članski kategoriji. S svojim talentom in trdim delom si je priplesala naslov evropske prvakinje v članski kategoriji hip hop battle, državne prvakinje v obeh solo kategorijah, hip hop in battle, svetovne podprvakinje solo hip hop člani ter zmagovalke številnih pokalov. Poleg tega je sodelovala v mnogih plesnih predstavah ter videospotih tako slovenskih kot tujih plesalcev. Plesna zveza Slovenije jo je letos nagradila z nazivom Solistka leta, prejela pa je tudi zlato plaketo, na kar je izjemno ponosna.

Njen trener in vzornik Nejc Osovnikar že sedem let spremlja njen plesni razvoj in meni, da je Maša nedvomno ena najbolj perspektivnih plesalk v Sloveniji. ''Njeno trdo delo, vztrajnost in strast do plesa ji odpirajo vrata v svet,'' je prepričan Osovnikar.

''Moj največji cilj je nastop na največjih battlih, kot so Juste Debout, Summer Dance Forever in Battle Bad,'' pove 19-letnica. Poleg tega se želi razviti v eno najbolj prepoznavnih plesalk na svetu ter razviti svoj edinstven slog, po katerem jo bodo prepoznali. Svojo prihodnost vidi v združitvi plesa in študija kineziologije, s tem celovitim pristopom pa bi vlagala v svoj nadaljnji razvoj.

Finančna podpora iz sklada Mladi upi bi ji omogočila obisk plesnih kampov, mednarodnih tekmovanj in strokovnih izobraževanj. Zelo si želi odpotovati na Japonsko, kjer deluje eden njenih največjih vzornikov Hiro, ki poučuje house. Hkrati pa se želi tudi večkrat v živo vključiti na treninge skupine Cipher Dojo v Frankfurtu, kjer zdaj trenira samo na daljavo. Vsa izobraževanja in tekmovanja v tujini bi ji pomagala na poti od uresničitve sanj ter da naprej razvija talent in prispeva k razvoju plesne scene v Sloveniji in svetu.


Adrian Ignjatović
harfist
Aljoša Kavčič
jazz pianist
Etien Kantar Božič
cestno hitrostni motociklist
Filip Aleksander Peršolja
kitarist
Julija Lovrenčič
umetnostna drsalka
Luka Urbanc
matematik
Luka Zabukovec
jadralec
Manca Dolinar
alpska smučarka
Manja Slak
strelka z zračno pištolo na 10 metrov
Mark Bečirovič Novak
tenisač
Mark Lev Krajnc
violinist
Maša Colja
hiphop plesalka
Mia Miloševič Iglič
cirkuška umetnica
Tom Teršek
atletika – metalec kopja
Vesna Mihelič
šahistka