Leto rojstva
2003
Disciplina delovanja:
šport – triatlon in duatlon
Dosedanji dosežki:
1. mesto v duatlonu na svetovnem prvenstvu v Španiji (2021); 2. mesto v duatlonu na evropskem prvenstvu v Romuniji (2021); 1. mesto v triatlonu na evropskem pokalu v Makedoniji (2019); 4. mesto v triatlonu na evropskem pokalu v Zagrebu (2019); 4. mesto v triatlonu na evropskem pokalu v Beografu (2019); 6. mesto v tratlonu na evropskem pokalu na Bledu (2019); 1. mesto v triatlonu na državnem prvenstvu v Ljubljani (2021); 1. mesto v duatlonu na državnem prvenstvu v Komendi (2021); 1. mesto v olimpijskem triatlonu na državnem prvenstvu v Kopru (2021); 1. mesto v duatlonu na državnem prvenstvu v Ribnici (2020); 1. mesto v triatlonu na državnem prvenstvu v Kopru (2019); 1. mesto v duatlonu na državnem prvenstvu v Logatcu (2019); 1. mesto v akvatlonu na državnem prvenstvu v Brestanici (2019); 1. mesto v uličnem teku na državnem prvenstvu v Ljubljani (2019); 28. mesto v triatlonu na evropskem prvenstvu v Avstriji (2019)
Vzorniki:
Flora Duffy, Nicol Spirig, Cassandra Laure Beaugrand
Cilji in želje:
nastop na olimpijskih igrah

Perspektivna triatlonka in duotlonka Monika Bartol je dijakinja 4. letnika gimnazije. S treniranjem triatlona je začela že v vrtcu, ko jo je navdušil starejši brat, danes pa si brez tega športa ne zna več predstavljati življenja. Je članica slovenske triatlonske reprezentance in za sabo ima veliko dobrih dosežkov, med katerimi je kar nekaj prvih mest na državnih prvenstvih ter na evropskih in svetovnih prvenstvih. V lanskem letu pa jo je kot perspektivno tekmovalko opazila evropska triatlonska zveza (ETU) in jo povabila v njihov »ETU development team«, kjer bo poskušala nabirati točke za nastop na olimpijskih igrah, ki so njena ogromna želja in motivacija. Je zelo delovna in predana športu in verjame, da je to kombinacija, ki vodi do uspeha.

S treniranjem triatlona je začela že v vrtcu, ko jo je navdušil starejši brat, ki je bil dolga leta tudi njen vzornik. Želela si je postati tako dobra kot on. Z njegovo pomočjo je uspela priti v triatlonsko reprezentanco in začela nastopati na mednarodnih tekmovanjih, kjer je konkurenca veliko močnejša kot na domačih tekmah.

Življenja brez triatlona si ne zna več predstavljati in kot pravi »danes je triatlon del mojega vsakdana.« Velike količine treningov uspešno usklajuje s šolskimi obveznostmi, saj se zaveda, da je izobrazba tudi zelo pomembna. O svoji športni karieri pa pove: »Nova tekmovanja mi predstavljajo nove izzive, misel na to, da bom postala profesionalna triatlonka, pa me motivira in daje nov zagon.«

Želi si, da bi o tem športu ljudje izvedeli več, saj je res neverjeten in poseben. Beseda »triatlon«, ki združuje kar tri discipline – plavanje, kolo in tek, je za veliko ljudi nepoznana. Monikina najljubša disciplina je tek, zato se občasno za trening udeleži tudi tekaškega dogodka. V lanskem letu je na svetovnem prvenstvu v Španiji postala svetovna prvakinja v duatlonu, katerega discipline so tek–kolo–tek. »Naziv je bil zame res idealen zaključek sezone, na katerega sem zelo ponosna,« o svojih dosežkih pove nadobudna športnica.

Njen trener Miloš Petelin pravi, da si je za svojo prihodnost postavila visoke cilje in da vsak dan strmi k njim. V prvem delu prihajajoče sezone bo morala nekaj tekem izpustiti, saj ima maturo. V drugi polovici sezone pa je njen cilj nastopiti na čim več pomembnih mednarodnih tekmah, predvsem na svetovnem prvenstvu v triatlonu in duatlonu, kjer bi rada posegla po najvišjih mestih. Kot članica ETU Developmenta bo poskušala nabirati točke za nastop na olimpijskih igrah, ki so njena ogromna želja in motivacija. Zaveda pa se, da je pot do tja še zelo dolga, pravi njen trener in dodaja »na tej poti bo srečala še ogromno preprek. Na tej njeni poti ji bomo vedno na razpolago tako klubski kot tudi reprezentančni trenerji, ki ji bomo poskušali to pot, kar se da olajšati.«

V preteklosti je žal morala nekatere tekme izpustiti, ker so predstavljale prevelik finančni zalogaj, zato perspektivna triatlonka in duatlonka zaključi z mislijo »vaša pomoč bi mi zares ogromno pomenila, saj bi mi pomagala uresničiti moje športne sanje.«


Alen Bečirević
namizni paratenisač
Ali Botonjić
kikboksar in taekwon-doist
Anej Gorenjak
trobentač
Bor Artnak
tenisač
Erazem Žganjar
flavtist
Jana Dremelj
veslačica
Marija Judež
raziskovalka naravoslovnih znanosti
Maša Majcen
flavtistka
Monika Bartol
triatlonka
Neža Colja
športna plesalka
Nina Pavšek
klarinetistka
Patrik Žnidaršič
kemik, matematik in programer
Rahela Češarek
fagotistka